Відкриття, що вражають уяву

Наукові відкриття і винаходи людства, які змінили світ до невпізнанняСеред величезної кількості винаходів є дійсно знакові, які змінили цей світ докорінно. Сьогодні багато хто вже не можуть прожити без планшетного комп’ютера і бездротової електричної дрилі, а як щодо винаходів, які були до цього? Люди почали впроваджувати інновації буквально з самого початку свого існування, в результаті світ став таким, який він є. І все ж серед величезної кількості винаходів є дійсно знакові, які змінили цей світ докорінно.

 Кам’яні інструменти. Ця, найдавніша технологія людства, винайдена більш ніж 2 мільйони років тому Homo habilis, раннім людським предком. Найпростіші знаряддя, відомі першовідкривачам як «скребки», були камінням з загостреними краями, зробленими за допомогою сколювання кромки іншим каменем. Такий інструмент можна було використовувати для різання, розпилу, дроблення або руйнування. Без цього нововведення людство ніколи не дізналася б про ці, здавалося б, прості дії.

 Дагеротип. Перша успішна фотографія, дагеротип, була винайдена Луї-Жаком-Манде Дагерром і Жозефом Нисефором Ньепсом в 1830-х роках. Під час перших спроб Ньепсу потрібен час експозиції в 8 годин, а Дагерр скоротив цей час до 20 – 30 хвилин. Сьогодні ж можливо сфотографувати все, що захочеться, миттєво. 

 СаксофонХоча деякі музичні інструменти існують вже багато століть (вік найстарішої флейти – як мінімум 35 000 років), саксофон – порівняно недавній винахід. Перший саксофон був запатентований Антуаном Жозефом Саксом в Парижі в 1846 році. Це був перший інструмент, який об’єднував трубку (як в кларнеті) з мідним розтрубом (як в трубі). Без його унікального звуку люди б ніколи не почули джаз і жоден з музичних стилів, які пішли за ним.

 Бесемерівський процес. Бесемерівський процес дозволив масово виробляти сталь. Це було величезне нововведення в будівництві, яке призвело до значних досягнень. Цей процес був винайдений незалежно і одночасно сером Генрі Бессемером (Англія) і Вільямом Келлі (США) в 1840-х роках. Хоча сьогодні для виробництва сталі використовуються різні методи, а Бесемерівський процес вважається застарілим, він був першим. Без нього не було б високих хмарочосів, які є сьогодні.

 Целулоїд. Перший синтетичний пластик, надзвичайно важливий для сучасного життя. Він був розроблений в 1860-70рр. промисловцем і винахідником Джоном Уеслі Хайяттом. Від нього беруть свій початок пластикові пакети і посуд, замінник захисного скла у дешевих годинниках, плівка для фільмів.

Фонограф ЕдісонаЦиліндричний фонограф Томаса Альва Едісона подарував музику широкої громадськості. Це був перший тип програвача, який використовував листи фольги і стилус, що вібрує. Винаходу 1857 року було далеко від сучасного iPod, але він ознаменував початок «портативної» музики. Адже до появи фонографа, якщо люди хотіли послухати пісню, вони повинні знайти когось, хто б виконав її для них.

Літак братів Райт. Список винаходів був би просто неповним без згадки про історичний політ братів Райт. У 1903 році брати Райт продемонстрували, що літак може здійснити політ під контролем пілота. Це був справжній подвиг, якого раніше ніхто не міг добитися. Винахід змінив усе: від подорожей до судноплавства.

Іконоскоп та кінескоп. Обидві телевізійні трубки:  передавальну («іконоскоп») і приймальну («кінескоп») винайшов у 1920-х роках Володимир Зворикін, американський інженер, що походив з Росії. Передача зображення з одного місця в інше зробила можливим миттєве поширення інформації по всьому світу.

Мікрочіп. Сучасна електроніка просто не була б можлива без інтегральної схеми, яка була винайдена в 1958 році Джеком Кілбі. Інтегральна схема також відома як найважливіший «мікрочіп», що є «серцем» як смартфона, так і сучасного автомобіля.

ПК Apple II. У 1977 році Стівен Возняк представив Apple II – ПК, який, можливо, проклав шлях до широко розповсюдженого домашнього персонального комп’ютера. З тих пір Apple став знаменитим брендом, а комп’ютер еволюціонував від того, що колись займало цілу кімнату, до пристрою, який може поміститися в гаманець або кишеню.

В Китаї розробили акумулятор, що заряджається за 5 секунд. Дослідники з Чжецзянського університету в Китаї розробили нову конструкцію катода для алюміній-іонного акумулятора, який може заряджатись за 5 секунд, про це повідомляє Next Big Future Він дозволяє різко збільшити місткість та термін служби батареї. Катод дозволяє акумулятору витримувати до 250 000 циклів заряду/розряду та температуру до +120° C.

Як зазначається, алюміній-іонні акумулятори дешевше літій-іонних, вони не горять і мають алюмінієвий анод високої ємності. Проте раніше продуктивність катодів була низькою, через що такі батареї не могли конкурувати з літій-іонними акумуляторами і суперконденсаторами. Китайці змогли створити катод з графенової плівки за технологією «trihigh tricontinuous» (3Н3С). Як зазначається, така батарея навіть після 250 000 циклів заряджається до 91,7% і працює у діапазоні від -40° до +120° C. Простіше кажучи, такий акумулятор для смартфона пропрацює 70 років, навіть якщо заряджати його по 10 разів на день. Крім цього, за 5 секунд можна зарядити акумулятор на 2 години роботи. На жаль, поки новинка поступається літій-іонним батареям за ємністю, так що швидкого виходу на ринок нових акумуляторів чекати поки що не доводиться.

                                                                           Графен-1

Іспанські вчені з Університету Кордови були першими, кому вдалося створити справді потужні графенові батареї, з яких зокрема розробляють акумулятори для електромобілів. У дослідницькій роботі також брали участь такі відомі інноваційні корпорації, як Graphenano, один з провідних світових виробників графену, та Grabat Energy. 

                                                                          Графен-2

Південнокорейська компанія Samsung Electronics заявила про підготовку до випуску на ринок нових акумуляторів для мобільних пристроїв на базі графену. Про це пише південнокорейське видання  The Investor. Розробкою займаються в Інституті передових технологій Samsung (Samsung Advanced Institute of Technology).

Як повідомляється, акумулятор має більш високу ємність, ніж традиційні рішення і заряджається в кілька разів швидше – на повний заряд буде потрібно всього 12 хвилин. Для порівняння, найсучасніші літій-іонні батареї заряджаються близько години.

Також стверджується, що новий акумулятор зберігає свої властивості при температурі до 60 °С, так що його можна буде використовувати в електромобілях.

При цьому поки не зазначено ані кількість циклів перезарядки акумулятора, ні дати виходу на ринок, ні ціни. Відомо лише, що Інститут передових технологій Samsung вже запатентував нову розробку, однак від патенту до комерційної версії можуть пройти роки. 

Джерело інформації: https://www.nextbigfuture.com/2017/12/super-aluminum-graphene-battery-has-a-5-second-charging-time.html

Графен-3Довідка від редактора сайту www.rmc-ltl.info. Графен було відкрито у 2004 році Андрієм Геймом та Костянтином Новосьоловим з Манчестерського університету. За це відкриття вони одержали Нобелівську премію з фізики за 2010 рік. Графен – це чергова аллотропія вуглецю, поряд з графітом і алмазом. Він являє собою лист вуглецю товщиною в один атом. Прозорий, гнучкий, тонкий (у мільйон разів тонший від аркушу паперу), надлегкий (1м графена має масу 0,77 грама), екологічно чистий і міцний (у 200 разів міцніший за сталь), а його провідність у рази швидша, ніж у найсучасніших кремнієвих чіпів. Матеріал проводить тепло, виробляє електроенергію, крім того, змінює свої властивості у поєднанні з іншими матеріалами.  До того ж, графен недорогий у виробництві, поширений в природі, і його відносно просто відновити після ушкоджень. Графенові батареї менш громіздкі, ніж їх літій-іонні, відповідно маса графенового акумулятора є вдвічі меншою від маси літій-іонного акумулятора. 

Perpetum mobile-China  У Китаї створили двигун, який «порушує» закони фізикиКитайські вчені створили робочий зразок двигуна EmDrive, роботу якого поки що не можуть пояснити в рамках законів збереження енергії. Про це повідомляє ПРАЙМ з посиланням на Daily Mail. Видання не уточнює технічні подробиці винаходу, проте, у відеоролику про винахід відзначається, що новий двигун незабаром пройде випробування у космосі.

Двигун EmDrive являє собою пристрій з магнетрона, який генерує мікрохвилі, а також резонатора, що накопичує енергію цих коливань. Але у той же час створюється тяга, виникнення якої не пояснюється фізичним законом збереження енергії. Вчені відзначають, що силова установка, що працює на базі такого двигуна, дасть можливість людству дістатися до краю Сонячної системи буквально за кілька місяців.

Фахівці з НАСА раніше опублікували наукову статтю, в якій стверджували, що створений у Китаї двигун EmDrive дійсно виробляє “постійну” тягу, не витрачаючи при цьому палива. Спрямований пучок випромінювання також не виробляється, що суперечить, на думку вченого співтовариства, закону збереження імпульсу. А можливо Ви спробуєте пояснити це явище.

Наукові досягнення та відкриття 2015 року. – https://www.youtube.com/watch?v=SgBuHnX2bZE