Дослідження проблеми

Здавалося б, що може бути недослідженого у простому, на перший погляд, процесі розколювання горіхів. Однак, як забезпечити цілісність їх ядра, що є необхідною умовою і дизайнерською родзинкою для цукорків вищих сортів, виготовлення інших вишуканих кондитерських виробів, та ще й в умовах масового чи серійного виробництва. А скільки м’язевої енергії витрачають робітники при стандартному ручному розколюванні, що крім цього дає доволі  високий відсоток браку. Анастасія Лагоцька вирішила створити промисловий автомат для розколювання горіхів. На шляху до реалізації проекту проведено чимало експериментів: визначення оптимальних зусиль, які розколюють горіх, не руйнуючи його ядро; вдосконалення ручних побутових розколювачів; навіть дослідження у лабораторії фотопружності ЛНУ ім.І.Франка. 

                   

                                  

 З огляду на зміст продукції, яку виготовляють підприємства харчової промисловості, надзвичайно важливим завданням на такому виробництві  є необхідність забезпечення стерильної ізоляції теплових мереж. Оленка Дунець перед розробкою робочої гіпотези проекту і вибору методів майбутньої наукової роботи проводить відповідні  контрольні заміри у  цеху одного з підприємств Львова.

                  

          Діана Шалай готує розчини для експериментів з просочуванням плиток піщаника для мікродемпферного захисту фасадів будинків.