Конструювання

Портрет дослідника   Констр-якості

                                 

Мас-медіа мало не щодня повідомляють про ДТП на автошляхах,  у яких зазнають травм або позбавляються життя люди.  Причин багато, у тому числі й банальні випадки, коли замість натискання на гальмову педаль нога розгубленого водія  в екстремальних ситуаціях потрапляє на  розміщену поруч педаль акселератора.  Пелещишин  Катя (7 клас) поставила перед собою мету  розробити безпечний спосіб   екстреного гальмування автомобіля, що в принципі не допускатиме подібних помилок водія.

    Катя-05 Катя-07 Катя-09 Катя-12 Катя-макет-01

Катя-макет-03 Катя-макет-04 Катя-макет-05 Гальм-02 Гальм-06

Гальм-09 Гальм-10 Катя-08 Катя-09 Гальм-05

                                                                                  

Лозінський Михайло (11 клас) за конструюванням електронного помічника тренера для тренажерного залу ліцею

    Трен-01 Трен-02 Трен-03  Трен-04 Трен-05 

    Трен-06 Трен-07 Трен-10 Трен-09 Трен-08

                                                                   

 Володя Котюк (9 клас) вирішив створити робот-дозатор

                    

                    

                    

             Задум творчого тандему юних дослідників – сонячний колектор. Спочатку креслення, розрахунки, робота з матеріалами

             

 

Надзвичайно небезпечний бур’ян – Борщівник Сосновського – усе більше поширюється на полях, угіддях, проникає на обочини доріг і береги річок в Україні, на захоплених територіях пригнічує наявну іншу рослинність, тим самим спотворюючи сталий біоценоз. Боротьба з ним ускладнюється ще й тим, що при зрізанні шкідник виділяє отруйний сік, що спричиняє опіки на тілі людини, алергічні реакції та інші негативні впливи на організм. Бездумні плани  радянських “перетворювачів природи”, які завезли цей паразит на Україну з Північного Кавказу і свідомо культивували його повсюдно як кормову добавку до силосу, стали ще одним прикладом незлічених знущань над середовищем проживання людини, згідно з панівним тоді гаслом “Ми не можемо чекати милостей від природи. Взяти їх – ось наше завдання!”

У науково-дослідній лабораторії ліцею Анастасія Петрух розробила оригінальний інструмент для викошування борщівника у труднодоступних місцях, звідки його викорінити іншими агротехнічними способами практично неможливо. На  фотографіях – польові випробування інструменту.