Потужний поступ технологій

Унікальні винаходи українців для людства

УкраїнаУкраїна є найбільшою європейською державою, що знаходиться в Європі (0,41% світової території суші). Наша держава є у трійці країн-лідерів з постачальників на світовий ринок ячменю. Один з найпотужніших виробників зерна. Разом із Францією, Німеччиною та США вона належить до найбільших виробників цукрового буряка. Україна входить до сімки найпотужніших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру та картоплі. З урахуванням того, що у нас зосереджено чверть усіх запасів чорнозему на Землі, дуже перспективними вбачаються розвиток агропромислового комплексу і зростання ролі України як світового постачальника продовольства, дефіцит якого стає усе більш відчутним на Землі.  Українці славляться також багатьма винаходами, що перевернули уявлення про світ і значно полегшили життя людству. Саме в Україні винайшли перший вертоліт, трамвай, штучний супутник Землі, рентгенівський знімок, гіпсову пов’язку та багато інших корисних речей для людства. За часів Незалежності список винаходів наших співвітчизників також не меншає. Але вони, на жаль, часто не відомі або не цінуються на Батьківщині, хоча на такі «ноу-хау» виник величезний попит за кордоном. Ось лише деякі з винаходів у новій незалежній Україні.

ВітрякВітряк «на балкон». Унікального вітрогенератора винайшов українець Олексій Оніпко. Агрегат може почати роботу навіть при швидкості вітру менше 1 м/с, тоді як іншим подібним приладам потрібно 2,5-3 м/с. Пристрій чудово підходить для українського клімату, його можна поставити просто на балконі та ощадити на електроенергії. Вартість українського вітряка, порівняно з традиційними, втричі менша.
Винахід уже замовили кілька іноземних країн. Віце-прем’єри з Узбекистану та Казахстану надали офіційні листи з проханням поставити їм 10 тисяч таких вітряків, також уже замовлено десятки тисяч вітряків для Арабських Еміратів. Ця розробка отримала відзнаку «Зелений Оскар».

ЛадаАвтомобіль, що працює на повітрі. 48-річний харків’янин Олег Збарський, створив автомобіль, що працює на стисненому повітрі. Хоча така екомашина і їздить зі швидкістю 40 км/год, однак не виробляє шкідливих викидів і дозволяє їздити абсолютно безкоштовно. Олег Збарський ще 2009-го року переобладнав свої старенькі «Жигулі» і тепер авто працює виключно на стисненому повітрі. В атмосферу тепер замість вуглекислого газу вивільняється кисень. Недоліками є великі громіздкі балони з повітрям, які доводиться тягати із собою і які дозволяють подолати не більше 10 км. Однак винахідник обіцяє не зупинятися і вдосконалювати свою технологію!

ТирсаЕкопаливо з тирси. Ще одне енергетичне диво продемонстрував інженер зі Славутича Володимир Мельников. Він сконструював машину, яка перетворює відходи деревини в паливні брикети. Піч під надвисоким тиском розігріває тирсу до 300 градусів, внаслідок чого утворюється рослинний клей. Далі працює прес, який стискає масу з силою 200 тон на квадратний сантиметр. У результаті виходить паливний брикет, схожий на антрацит.

ЖалюзіТеплі жалюзіМешканець Севастополя Дмитро Чулков винайшов спеціальні жалюзі, які завдяки сонячній енергії підтримують у квартирі температуру 22-24 градуси навіть у найлютіші морози. Працюють вони за принципом сонячних колекторів, отримуючи енергію сонця і перетворюючи її в теплову. Встановлених на вікні однієї кімнати і на заскленому балконі жалюзі виявилося достатньо для обігріву двокімнатної квартири!

БатарейкиЕкологічні батарейкиГрупа українських фахівців розробила і запатентувала інноваційні батарейки, які складаються з нейтральних для довкілля хімічних сполук, що легко утилізуються.
Головними перевагами української розробки є швидкий час заряду пристрою (5-8 секунд), велика кількість циклів перезарядки (не менше 500 тисяч разів) та відсутність проблем з утилізацією. Поки що вони призначені для пристроїв, що споживають малу кількість енергії — годинники, комп’ютерні мишки, клавіатури, пульти та інше. Розробники обіцяють, що в майбутньому такі батарейки працюватимуть близько 240 діб.

ОпрісненняОпріснення морської водиЛеонард Смирнов, професор Одеської державної академії холоду, розробив технологію опріснення морської води, що робить її придатною навіть для пиття! Заморожена особливим чином вода з моря перетворюється на кристали, з поверхні яких видаляються не тільки солі і всі відомі шкідливі домішки, а й дейтерій і тритій — важкі ізотопи водню, що пригноблюють ДНК, гени і нервову систему людини. Винаходом одесита зацікавився іноземний інвестор, який збирається використовувати технологію в Африці та Південній Америці.

Ураган«Приборкувач» ураганів. Віктор Бернацький з міста Рівного винайшов пристрій, який зменшує енергію урагану, змушуючи потужний вихор знищувати самого себе, що дозволяє уникнути людських жертв і масштабних руйнувань під час стихійного лиха. Пристрій вловлює потоки сильного вітру і зменшує його силу шляхом протидії зустрічного потоку повітря. За свій винахід українець отримав нагороду Європейської науково-промислової палати. Винаходом зацікавилися у США.

ДТПВимірювач швидкості автомобіля у момент ДТП. Оригінальний винахід  для визначення швидкості автомобіля в момент аварії розробив вінницький вчений Віталій Огородніков. Пристрій обчислює швидкість по залишковій деформації автомобіля. Це набагато точніше, ніж визначати його з гальмівного шляху. Розробка професора зацікавила китайських підприємців, і вони підписали угоду про співпрацю з Вінницьким національним технічним університетом на 100 тисяч доларів.

Костюм«Костюм супермена». Український студент Антон Головаченко у 2013 році виграв золото на міжнародних змаганнях молодих науковців. Він здобув перемогу завдяки своєму роботизованому «костюму супермена». Такий екзоскелет збільшує фізичну силу людини за допомогою керованої механіки. Пристрій може допомогти насамперед людям з обмеженими можливостями.

СенсорСенсорні стіни. Винахід 16-річного Андрія Коноваленка з Луганщини може перетворити стіни, підлогу чи стіл у сенсорну поверхню, використовуючи комп’ютер, проектор, вебкамеру та лазерну указку. Його проект Camtouch — це така собі дешевша альтернатива дорогих мультимедійних дощок, а впровадження такого дива коштує всього 200 гривень. Будь-яка українська школа зможе собі таке дозволити!

КепкаРозумна кепка. Киянин Ігор Дідошин «блиснув» на конкурсі новаторських ідей від Philips. Під дашок своєї кепки він примудрився помістити MP3-плеєр, радіостанцію і передавач Bluetooth. Найцікавіше, що все це працює на сонячних батарейках, теж прикріплених до дашка, а повністю всі елементи конструкції вміщаються в кулак! Свій винахід Дідошин назвав просто — Digicap. Управління радіо і програвачем здійснюється за допомогою джойстика.

ТрансляторКонкурент Skype і Viber. В Android Market продається додаток для VoIP-телефонії — Droid Translator. Його творцем є 35-річний киянин Олександр Коновалов. Цей додаток — аналог уже популярних Skype і Viber. Але, на відміну від них, винахід українця вміє автоматично перекладати голос і текстові повідомлення співрозмовника на будь-яку із 14-ти популярних мов. Droid Translator — перший у світі VoIP-сервіс з функцією автоматичного синхронного перекладу. У Skype є функція синхронного перекладу, але вона працює як конференц-зв’язок за участю живого перекладача і коштує 3 долари за хвилину.

СД-дискCD-диск на тисячі років. Вчені Національної академії наук України розробили сапфірові оптичні диски, інформація на яких може зберігатися десятки тисяч років! На диск не впливає ні вологість повітря, ні висока температура (сапфіровий носій витримує більше 2 тисяч градусів за Цельсієм!). Його діаметр — 80 мм, щільність запису відповідає стандартному диску CD-ROM і на його поверхні записується 210 Мбайт інформації. Науковці планують запис і зберігання інформації на дисках діаметром не тільки 80 мм, але і 120 мм (стандарт СD), а також є можливість виготовляти оптичні диски діаметром до 200-300 мм.

Ролики Аероролики. Юрист і підприємець Віктор Костенко з міста Дніпра придумав аеролижі та аероролики, що використовують енергію сонячного тепла. Винахід юриста для лиж та роликів працює вельми просто: є спеціальний рюкзак, в якому розміщений двигун вагою 5 кілограмів. Він дозволяє розігнатися до 30 кілометрів на годину.

Сторож «Домашній сторож».  Дніпропетровські розробники Макс Метц і Микола Богун придумали розумний гаджет для дому, який перетворює житло в керовану систему. Винахід під назвою Branto — це невелика блискуча куля з вбудованою круговою камерою. Всередині пристрою, до якого можна підключатися через Wi-Fi, Bluetooth або інфрачервоний порт, розміщені динаміки, сенсори руху і функціональні блоки для нічного бачення. «Домашній сторож» може виявитити непрошених гостей і сповістити господаря. Куля також допоможе заощадити електрику: кілька натискань на смартфоні дозволяють вмикати або вимикати кондиціонер, освітлення, телевізор. Також віддалено можна стежити за дітьми.

ЦукеркиШоколадні цукерки для схуднення. Викладач із Луганська Людмила Сеногонова втішила жінок, які бояться поправитися, але полюбляють солодощі. Вона вигадала шоколадні цукерки для схуднення! Винахідниця пропонує аж три варіанти для любителів солодкого: «Імпульс», «Енергія спорту» та «Драйв». Цей продукт можна купити в деяких великих містах країни, щоправда, Сеногонова тримає рецепт у секреті. Відомо тільки, що в цукерках є курага, родзинки та горіхи. Ефективність солодощів уже довела Олімпійська збірна України з гандболу. Дієтологи пророкують винахіднику Нобелівську премію, якщо продукт доведе свою ефективність й на інших спортсменах.

Плівка-харчЇстівний «поліетилен». Харків’янин Сергій Тимчук допоміг вирішити проблему, над якою працювали багато вчених світової спільноти. Йдеться про утилізацію пакувальних матеріалів. Він 15 років присвятив розробці їстівної плівки для продуктів, основним матеріалом  для її виготовлення став кукурудзяний крохмаль. Це і екологічно чисто, і дозволяє продовжити термін зберігання продуктів. Їсти їх можна не знімаючи плівки, смакових якостей вона не має. Але навіть якщо ви викинете плівку, то за кілька тижнів від неї не залишиться й сліду.

Глюкометр Годинник-глюкометр для діабетиків. Вчений із Закарпаття Петро Бобонич винайшов глюкометр у вигляді наручного годинника. З його допомогою діабетики можуть дізнаватися рівень цукру в крові в будь-який момент. Для цього не потрібно здавати кров!  Винахід завбільшки з мобільний телефон складається із пластмасової кліпси зі світлоприймачами і діодами, які під’єднані до мультиметра — приладу для електронних вимірювань. Кліпса глюкометра кріпиться до вуха чи пальця. Через кров’яні судини проходить інфрачервоний промінь від світлодіода до фотоприймача й подає відомості про рівень глюкози на монітор апарата.

Безкровний аналіз крові. Харківський учений Анатолій Малихін придумав, як зробити аналіз крові безкровним. Він створив прилад, п’ять датчиків якого прикріплюються на певні ділянки тіла людини, після чого на екран комп’ютера виводиться 131 показник здоров’я.
Прилад активно використовується медиками в Китаї, Саудівській Аравії, Німеччині, Єгипті та Мексиці. В Україні цей пристрій є лише у декількох клініках.

РукавичкаРукавичка EnableTalk, що «говорить». Чотири українські студенти створили «розумні рукавички», які перетворюють рухи рук у текст і голос. Рукавички оснащені 15-ма сенсорними датчиками, які відстежують положення рук і передають дані на мобільний пристрій. Винахід допомагає німим людям порозумітися з тими, хто не знає мови жестів. Рукавички мають сонячні батареї для підтримки акумулятора. Вартість українського пристрою становить 75 доларів. Розробка потрапила в шорт-лист американського журналу Time, як один з найкращих винаходів 2012-го року.

СкальпельРідкий струменевий скальпель. Учені Аерокосмічного інституту й Національного авіаційного університету створили рідкий струменевий скальпель, який практично не пошкоджує судину систему під час видалення злоякісних пухлин, а також під час операцій на шлунку й печінці. Цей апарат спеціально розроблений для проведення операцій на внутрішніх органах людини. Високий тиск під час роботи апарату дозволяє видаляти нем’язові тканини з мінімальною крововтратою. Скальпель не має аналогів на Заході і є інструментом багаторазового використання.

Шов-блискавкаШов-блискавка. Винахід полтавчанина Віталія Запеки здається неймовірним. Відтепер не треба знімати шви перед наступною операцією і потім знову їх накладати на те ж місце — цю проблему вирішує пластикова блискавка. Ні гною, ні шрамів, ні голок, ні перев’язок, ні швів. Сама блискавка до тіла клеїться за допомогою клейкої перфорованої плівки, подібної до пластиру, щоби шкіра могла дихати на ділянці кріплення цього шва. Не артеріальну кровотечу шов-змійка зупиняє за лічені секунди! Важливо, що накласти шов може навіть людина без спеціальної підготовки, наприклад, сам постраждалий. Відтак пацієнта скеровують до хірурга, який розстебне накладений шов, проведе операцію, а потім  просто знову застебне його, щоб рана зросталася рівномірно та з мінімальними слідами.

ЕлектродерматомЕлектродерматом, який рятує українських воїнів. Андрій Ковальчук з Тернополя — автор унікального винаходу – електродерматома. Цей пристрій підвищує якість і водночас значно здешевлює операції з пересадки шкіри. Нині, коли сотні солдатів із зони АТО потребують термінової допомоги, такі пристрої є у військових шпиталях усієї України. Обладнання настільки точне, що здатне зрізати шкіру завтовшки з волосину — одну десяту міліметра. Такого обладнання не роблять більше ніде у світі.

ІТ-гвинтівкаВисокоточна зброя для наших Героїв. Українські волонтери, які допомагають військовослужбовцям, зібрали пристрої для спостереження. Щоб вистрелити, бійцям тепер не потрібно визирати з окопів. Прилад складається з камери з 36-кратним збільшенням («зумом»), двох акумуляторів, wi-fi-моста і ноутбука. Пристрої дають повну панорамну картинку. Дальність ідентифікації руху — до півтора кілометра, дальність стійкої ідентифікації цілі — до 800 метрів.

      1. Виставка Global Sources spring electronics у Гонконгу – одна з найбільших ярмарок електроніки в світі. 2015 року на ній був представлений робот-гуманоїд на ймення Han, розроблений Hanson Robotics. Han реагує на команди, які надсилаються через мобільний телефон, і змінює свою міміку. Він розпізнає голос, що дозволяє йому комунікувати з людьми. Коли Han зв’язується з мобільним додатком, він може вести побутові розмови та змінювати міміку. 40 моторів контролюють його штучні м’язи обличчя. Обличчя зроблене з матеріалу frubber, який винайшов Доктор Хенсон (Dr Hanson). Frubber подібний до каучука, завдяки чому міміка робота змінюється, як у людей. У його очі та груди вмонтовані камери, тому він може розпізнавати співрозмовників та встановлювати зоровий контакт. Han може також розпізнавати стать, вік та настрій того, з ким він комунікує – https://www.youtube.com/watch?v=HJvuzZ-kol0

      2. Лорен Бернадак (Laurent Bernadac) – інженер та професійний скрипаль. Поєднавши обидві свої професії, він створив електричну скрипку за допомогою 3D-принтера. За зразок музикант узяв скрипку Страдіварі. 3Dvarius ознаменує ще один крок до ідеального симбіозу музиканта та інструмента. Метою було створити унікальний інструмент, на який надихнула форма традиційної скрипки, але удосконалити його, щоб отримати більш естетичний, простий, легкий і прозорий дизайн. Для створення скрипки обрали 3D-технологію стереолітографії – технологія, що використовується для створення моделей, прототипів, зразків і деталей продукції шар за шаром, шляхом затвердіння фоточутливого матеріалу, який піддається дії УФ лазера, або іншого подібного джерела енергії. Предмети, які створюються за такою технологією, напрочуд стійкі.
    Корпус скрипки очищається мийним розчином і продувається під високим тиском. Це робиться для того, щоб захистити інструмент від зовнішніх ушкоджень, полімеризуючи скрипку. Поверхні, що контактують зі струнами та тілом музиканта відшліфовують з максимальною точністю, щоб забезпечити чистоту звуку й оптимальний комфорт під час гри. Струни мають бути абсолютно симетричними, аби досягти ідеального звуку. Скрипка має важити якомога менше. Вона розроблена не лише для того, щоб ідеально розміщатися в руках музиканта, а й правильно резонувати. Вона також має бути достатньо міцною, щоб витримувати налаштування струн та тиск під час гри – https://www.youtube.com/watch?v=gF0pOUBS3sg

      3.1. Гострі відчуття від польоту – https://www.youtube.com/watch?v=i_QUPJZMAb4

      3.2. Solar Impulse 2 – Крила – https://www.youtube.com/watch?v=a30zXJjj-PM

      3.3. Solar Impulse 2 – Пропелери – https://www.youtube.com/watch?v=w6dLqkYU7vs

      3.4. Виготовлення Solar Impulse 2 – https://www.youtube.com/watch?v=oNMBPJpaimc

    Довідка. Solar Impulse – перший і поки що єдиний літак, який використовує сонячну енергію, тому він може літати вдень і вночі, не використовуючи пальне. Це одномісний літак, зроблений з вуглецевого волокна. Він важить 2300 кг, як звичайний автомобіль. Розмах крил літака – 72 метри (більше, ніж у Boeing 747-8I). У крило вбудовано 17000 сонячних батарей, які постачають енергію у чотири електродвигуни. Протягом дня сонячні батареї перезаряджають літієві, що дозволяє Solar Impulse літати вночі. Найдовша тривалість польоту Solar Impulse – 26 годин.    

3.5. Найбільший 3D-ресурс ВМФ США. Спроектовано надводне судно, яке було повністю надруковане на промисловому 3D-принтері  менш, ніж за 4 тижні.  (відео на YouTube від 03.08.2017 року, 08.19) – https://www.youtube.com/watch?v=_GlxVjAHofk 

     Донедавна вважалося, що  ідея друкувати зброю або транспорт для армії  належить до  наукової фантастики, але ніяк не технологій, які можна буде поставити на потік вже у найближчі пару років. Трехмерный образец печатной техники был разработан Командою з Військово-морської дослідницької лабораторії (NSWC) та Лабораторії підривної технології підрозділу Кардерока (DTL) було розроблено відповідний  зразок техніки для 3D-друку – Optionman Manuel Technology Demonstrator, що був призначений для використання підрозділом US Navy SEAL.

     На крупному промисловому 3D-принтері під назвою Big Area Additive Manufacturing (BAAM) у серпні 2016 року почалися роботи по виготовленню шести секцій вуглецевого волокна, які потім були зібрані у транспортний засіб довжиною трохи більше 9 метрів. Команді було надано чотири тижні для розробки корпуса: перший тиждень пішов на проектування, а ще через тиждень інженери почали друкувати компоненти. 

     За даними Міністерства енергетики США,вартість традиційного корпусу «коливається від $600 000 до $800 000 і  зазвичай потребує 3−5 місяців на виробництво», в той час як нова версія на 90% дешевша і була повністю завершена впродовж «декількох днів». Це означає, що у випадку необхідності  й запасні частини, а також спеціально розроблене обладнання можуть бути виготовлені та  розгорнуті у найкоротші строки.

     Як би то не було, BAAM не призначений для польової експлуатації. У першу чергу – це доказ концепції того, що військову техніку дійсно можна надрукувати на 3D-принтері. За свою роботу команда одержала нагороду від NAVSEA Commanders і тепер планує роздрукувати другу, водонепроникну версію транспорту, що пройде практичне випробування на воді разом з іншими прототипами, які потенційно можуть надійти на озброєння вже на початку 2019 року.

3.6. В Дубаї відкрили першу в світі офісну будівлю, що була надрукована на 3D-принтері (фото,видео) –https://www.youtube.com/watch?v=eCnC0ALYM10

Дубай  Дубай-3  Дубай-5  Дубай-4  Дубай-6 Дубай-7 Дубай-2

Наш дайджест

      

      Золото – двигун науково-технічного прогресу    https://www.youtube.com/watch?v=f6nWb99WEs4

      Нові технології у домашній техніці – https://youtu.be/34tSAYNotcg

     10 найсвіжіших наукових відкриттів – https://youtu.be/3twFXzvqBvg

  Новини майбутнього (Найлегший матеріал у світі. 3-вимірне зображення у повітрі без будь-якого екрану. Чудо-спрей робить водовідштовхувальними будь-які поверхні. Монітор товщиною 9,2 мм. Оригінальний спосіб боротьби з храпом під час сну від японських винахідників) –  https://www.youtube.com/embed/3kTHgRSyXEA

     Найміцніший матеріал у світі (Донедавна чистий вуглець був відомий у вигляді алмаза і графіта, поки не винайшли його нову молекулярну форму – фулерен С60. У 1996 році винахідники цих вуглецевих нанотрубок одержали Нобелівсьскую премію. Фулерен С60 було визнано найкрасивішою молекулою у відомому нам Всесвіті. Як і алмаз та графит, фулерен С60 також не розчиняється у воді. Однак винайдення технології розчинення у воді фулерена С60 дозволило створити воду з дивними медико-біологічними властивостями. Дуже ймовірно, що ця вода була колискою усього живого на нашій планеті) – https://youtu.be/tnJoRtvtdC4

    Технології енергозбереження

      

     Розвиток сонячної енергетики у Данії та Іспанії – https://youtu.be/2FCixPlsuNc?list=PLE5EEF52DD54BDF7

  Сонячна батарея власними руками … Повний процес виготовлення сонячної панелі власними руками – https://www.youtube.com/watch?v=eUOtgv_OaXE

     Як обчислити, якої потужності Вам необхідна сонячна система – https://youtu.be/yAdM3dke6iQ     

     Складання сонячної батареї від А до Я – https://www.youtube.com/watch?v=OgrcWD2RhDM

     Виготовлення сонячної батареї власними руками (виправлена версія) – https://youtu.be/dR7ENH16epo

     Сонячний концентратор. 617 градусів. 2480 дзеркал – https://youtu.be/pmzQzWyAW08

     Енергоефективні будинки у Німеччині забезпечують себе струмом і теплом  https://youtu.be/Rc4DWiLlAEg

     Японські синкансени

      Високошвидкісна залізниця синкансен — гордість Японії. У потягу з 16 вагонів використовується до 20 000 болтів. Якщо гайки, що фіксують ці болти, відкрутяться, то при русі з швидкістю 250 км за годину  це може спричинити поламку обладнання і велику аварію. Для запобігання цьому необхідні виснажливі перевірки і значні затрати. Президент компанії Hard Lock Industry Вакабаясі Кацухіко (78 років) винайшов надійну стопорну гайку, яка при низькій собівартості  здатна забезпечити безпеку руху синкансенів.

       Ідея гайки Hard Lock дуже проста — вбити клин між гвинтом і гайкою, щоби запобігти обертанню. Тем не менш, в реальному виробництві це неефективно, а часто й неможливо. Вакабаясі Кацухіко довго розмірковував, яким чином можна заклинити гайку. В решті решт він вирішив використати на одному болті дві гайки — одну з опуклим торцем, а другу – з вгнутим. Опукла частина нижньої гайки робиться з зміщеною віссю обертання і виконує роль клина. Вісь обертання вгнутого торця верхньої гайки співпадає з віссю обертання різьби, і гайка нібито замінює молоток. Якщо обидві гайки туго затягнуті,  то вони не розкручуються самовільно.

                   

    З проблемою гайки Вакабаясі  стикнувся на міжнародній виставці в Осака у 1961 році, коли він ще працював в іншій компанії. У якості зразка він привіз з виставки «фіксувальну гайку»,   що  стопорилася вставленою у неї  дротовою деталлю з нержавіючої сталі, а тому коштувала вона дорого.

    Для спрощення і здешевлення виробу Вакабаясі  придумав  пружинний затискач для різьби, і дослідний зразок працював як потрібно. Для виготовлення U-nut (U-подібної гайки) він разом з двома своїми братами  створив компанію по виготовленню і продажу таких гайок, що успішно працювала 10 років, поки вони не зіткнулися з новою проблемою.

   Надійні у звичайних умовах гайки їхньої компанії при використанні у відбійних молотках та машинах для забивання свай сприймали ударні навантаження та іноді відкручувалися. З розширенням на ринку свого товару усе більше надходило рекламацій.  Якось наприкінці 1973 року Вакабаясі зайшов у святилище Сумийосі, що було неподалік від його дому, в осакському районі Сумийосі. Коли він глянув на ворота-тории перед святилищем, його осяяла думка. «Якщо  так само заклинити гайку, вона не відкрутиться!». Він тут же перевірив цю ідею, і вона спрацювала.

   

Вакабаясі вірив в успіх нової гайки Hard Lock Nut і вирішив зробити ставку тільки на неї, заснувавши у 1974 році нову компанію. Свою частку в попередній компанії, що виготовляла «U-nut», він майже безоплатно віддав партнерам, і ці гайки досі продаються, складаючи конкуренцію його продукції.

     Нові ж гайки Hard Lock Nut як дуже надійні використовуються на залізницях Австралії, Великобританії, Польщі, Китаю, Південної  Кореї, Тайваню, а також у конструкціях найдовшого у світі підвісного моста Акасі-Кайкьо і найвищої у світі телевежі “Небесне дерево Токіо”. Морські екскаватори, пускові столи американських космічних кораблів — і там гайки Hard Lock Nut. Ними зацікавилися найбільший у світі виробник літаків “Боїнг” і компанія “Роллс-Ройс”.  Тому тепер ведуться роботи по створенню полегшених гайок для авіаційної техніки. Невтомний винахідник, що винайшов всесвітньо відому гайку Hard Lock Nut,  створює нові продукти — однокомпонентну гайку Space Hard Lock, підшипникову гайку Hard Lock Bearing Nut. До речі, статутний капітал фірми складає 10 млн. йєн, а кількість працівників лише 49 (!) осіб.

      

Як колекціонер моделей залізниць Вакабаясі  говорить, що коли він возиться з ними, йому в голову приходять нові ідеї. На другому поверсі будівлі заводу обладнана кімната, у якій виставлена його колекція. Кімната, напевно, не маленька, якщо міні-потяг з цієї збірки, що об’їжджає  стометровий маршрут, може вмістити до 10 дорослих людей. Зрозуміло, що на кріпленнях рейок цієї залізниці безпеку пасажирів оберігають гайки Hard Lock Nut.